24 квітня 2015 року тестом з української мови і літератури розпочато зовнішнє незалежне оцінювання - 2015. В ньому взяли участь 95,4% абітурієнтів від загальної кількості зареєстрованих (288 977 осіб).
Цьогорічна вступна кампанія дещо відрізняється від попередніх: абітурієнти можуть подати для вступу до вищого навчального закладу тільки сертифікати ЗНО 2015 року.
Кожен учасник ЗНО має можливість скласти тести не більш як із 4 навчальних предметів, вибираючи з переліку:
- українська мова і література;
- математика;
- історія України;
- фізика;
- хімія;
- біологія;
- географія;
- англійська мова;
- іспанська мова;
- німецька мова;
- російська мова;
- французька мова.
Вищі навчальні заклади самі визначають необхідний для вступу рівень складності тесту. Тому абітурієнти під час реєстрації вибирали рівень складності тесту ЗНО з української мови і літератури та математики - базовий або поглиблений.
Максимальна кількість тестових балів, яку зможуть отримати учасники ЗНО за виконання завдань тесту базового рівня з української мови і літератури складає 104 бали, а за тест поглибленого рівня - 136 балів.
Для визначення результатів ЗНО-2015 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал». Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.
Крім того для усіх випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року результати ЗНО з української мови і літератури зараховуватимуться як результати державної підсумкової атестації. Вони визначатимуться на основі кількості балів, набраних за виконання завдань тільки з української мови.
Отже, при оголошенні результатів ЗНО з української мови і літератури будуть оприлюднені рейтингові таблиці за шкалою 100 - 200 балів і таблиці за шкалою 1 - 12 балів.
|